Barcelona trip 2. vz. Zdenko Bednár

Páči sa mi, že majú v meste miesta kde sa dá požičať bicykel za cca 40 Eur ročne. Čo veľmi uľahčuje premiestňovanie po meste. Parkovacie miesta na motorky a skútre sú na každom kroku. Dokonca pravidelne organizujú  zrazy tzv. „The Distinguished Gentleman’s Ride“. Gentlemani na motorkách.

Niekoľkých španielov som sa pýtal aké majú ciele keď sa zamestnajú. Bolo mi povedané že plachetnica a dom alebo byt. Ale pokiaľ sú slobodný žijú v podnájme. Keď už idú kupovať nehnuteľnosť tak majú aspoň 30% vlastných zdrojov a 70% financujú pomocou hypotéky. A poistenie domu či bytu berú ako samozrejmosť. Dokonca si väčšina sporí na dôchodok čo u nás až tak moc nevidíme.

Barcelončania svoje financie riešia aj s maklérskymi spoločnosťami. Napr. OVB Holding AG mala hneď 5 pobočiek v okruhu 3 km od hotela.

A priemerný prijem sa pohybuje podľa ich slov medzi 600 – 1000 Eur mesačne. Takže nie sú odlišnejší ako my. Byty sa tu pohybujú cenovo okolo 300 000 Eur.

Niekedy mam pocit že u nás doma ľudia mrhajú a nevážia si to čo majú a utekajú a hovoria ako by im bolo lepšie inde. Práve zmeniť sa to dá aj tu, máme na to všetky možnosti.

Pozdravujem z Barcelona city.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *