Je vhodná doba na investíciu?

Index  Standard and Poor’s 500 momentálne vyklesal za posledné 3 mesiace o viac ako 9%.  

SP500 je akciový index ktorý zahŕňa akcie 500 najväčších spoločností kótovaných na burzách v USA. Mnoho investorov to považuje za najlepší indikátor amerického fondového trhu. Index zahŕňa 500 vedúcich spoločností a pokrýva asi 80% dostupnej trhovej kapitalizácie.

Tento mesiac môžete investovať až z 80% zľavou zo vstupného poplatku. Samozrejme tento fond by mal tvoriť jednu z častí každého portfólia. Vašu rezervu by ste mali mať v konzervatívnejšom produkte – realitnom alebo inom krátkodobejšom fonde s výkonnosťou 3 – 5% ročne. 

Nesmieme zabúdať na dividendové fondy ktoré tvoria finálnu časť portfólia, kde sa len nepozeráte ako vám financie narastajú ale viete si aj užívať plody ich práce vo forme pravidelných dividend. 

Pre 80% zľavu zo vstupného poplatku neváhajte a kontaktujte nás.

Bc. Zdenko Bednár

Absolvent Univerzity Cyrila a Metoda v odbore Aplikovaná matematika. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva.

Články autora

6 krokov pre vytvorenie finančného plánu

Príklady pre investovanie/sporenie

3/4 Jednoduchý plán pre Vaše financie. Na čo netreba zabudnúť

Pridaj sa k nám a dávaj aj ty tie správne Finančné tipy

Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce.

  • bednar@openfinanc.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *