Konsolidácia úverov “Úver dobrý pomocník ale zlý pán.”

Úvery môžu byť dnes veľmi časté riešenie financovania želaní. Úver je dnes už ako bežný účet. Veľa ľudí ho má a nerieši že o je niečo zlé. Berú to ako súčasť života.

“Úver dobrý pomocník ale zlý pán.”

Či úž využívate úverový rámec na bežnom účte, kreditnú kartu, leasing, spotrebiteľský úver, úver zo stavebnej sporiteľne, nebankovky alebo hypotéku môže byť ich nakopenie veľmi nepríjemné a frustrujúce.

Pravidlo “úvery do 30% z príjmov”.

Toto pravidlo znamená že pri splátkach nad 30% vašich príjmov môže nastať problém. Tento problém už nemusí byť riešiteľný ak nastane pokles príjmu ale vieme určitými opatreniami zabezpečiť aby mal klient splátku do 30% jeho príjmu. Pretože okrem úveru platíte aj iné výdavky, výdavky na život a ak Vám poklesne príjem môžu nastať veľké problémy. (penále, úroky z omeškania, negatívne zápisy v úverovom registri, exekúcie atď.)

Preto si spočítajte koľko % tvoria vaše splátky úverov. V prípade kreditnej karty alebo prečerpania účtu môžete počítať ako splátku 5% z úverového rámca.

Ak by ste mali vyšší podiel splátok ako 30% kontaktujte nás a pokúsime sa vám ich znížiť. https://financnetipy.wordpress.com/kontakt/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *