Ako sa poučiť z chýb bez toho aby Vás to stálo peniaze. Projekt Finančná sloboda. Zdenko Bednár

Keď som počul o tomto projekte bol som trochu skeptický. Pracoval som v oblasti financií už vyše 12 rokov a myslel som si že viem “všetko” a už ma nič nemôže prekvapiť.

Zahrať sa nejakú hru a tak sa niečo naučiť? Prečo veď hry sa hrajú deti a ja nie som dieťa. Čo by som sa tak mohol naučiť? Mýlil som sa. Vždy sa dá niečo nové naučiť a ďalšia skúsenosť človeka posunie dopredu.

Začali sme hrať, lektor nám vysvetlil hru, “tu si prežijete celý život, budete radiť rodine aby si splnila svoje ciele.” Hm, to bude jednoduché ved to predsa robím. Tak sme začali.

Prvé prekvapenie.  1 cieľ splnený, rodinka šťastná. Hm, ale keď takto pôjdem ďalej ten 2. cieľ splníme tiež ale ten 3. čo bol dôchodok ktorý si rodina dala tak asi nesplním. A tak sa aj stalo. Ako sme ovplyvnení súčasným konzumom prestávame rozmýšľať dlhodobo.

Myslíme len na teraz a krátko dopredu čo som zistiť pri ďalších hrách a každé nesprávne rozhodnutie nás môže stáť veľa peňazí. Hovoria to aj štatistiky bánk a poisťovní.

DSC_0888.JPGTento projekt ma natoľko zaujal a naučil až som si urobil licenciu ako lektor a zakúpil jeden exemplár hry do našej kancelárie. Za prvý mesiac sa v projekte finančná sloboda vystriedalo niekoľko účastníkov a počul som len dobré ohlasy.  Čo je pre mňa len potvrdenie toho že spolupracujeme so správnou spoločnosťou a naša práca nie je len o sprostredkovaní hypoték alebo poistení.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *