Ľudia investujú ani nevedia kde…

„Pokiaľ nakupujete bežné akcie, vyberajte ich tak, ako by ste nakupovali potraviny, nie tak, ako keby ste kupovali parfum.“

Benjamin Graham

Niekedy sa u nás v kancelárii stretávame s názorom, alebo skôr odporom niektorých ľudí voči investovaniu. Veľa krát sa nám ale potvrdilo že to je len odpor k tomu slovíčku “Inestovanie”, pretože po bližšom preskúmaní zistíme že majú naši klienti veľa produktov kde priamo alebo nepriamo investujú svoje peniaze.

Stretávame sa najčastejšie kde ľudia ci chcú alebo nechnú investujú s

  • Starobné dôchodkové sporenie (tzv. 2. pilier) vám zabezpečí či budete mať dobrý či zlý základný dôchodok.
  • Doplkové dôchodkové sporenie (tzv. 3. pilier) vám zabezpečí aj príspevok zamestnávateľa. Veľa ľudí ani nevie že im firma ponúka možnosti príspevku a tak sa okrádajú o peniaze ktoré by im mohol zamestnávateľ prispievať.
  • Investičné životné poistenie – veľmi preferované pred niekoľkými rokmi. Okrem poistenia si aj sporíte do rôznych druhov fondov. Ako sa vyvíja vaša investícia po 10 rokoch?
  • Rôzne sporiace produkty bank – jednorazové alebo pravidelné vklady. Banky ponúkajú možnosti investovanie do peňažných, dlhopisových, zmiešaných alebo akciových fondov. Často krát sa stretávame že nezodpovedajú potrebám klientov.
  • Priame investičné produkty správcovských spoločností sú pri klientoch ktorých investovanie zaujíma veľmi časté.

Ak máte 2., 3. pilier alebo investičné životné poistenie tak chcete či nechcete ste investor a podľa toho by ste sa aj mali správať. Ak by ste mali napr. investičnú nehnuteľnosť ktorú by ste prenajímali by ste sa o ňu starali alebo nechali tak? V tomto prípade si necháte poradiť od človeka ktorý robí v realitách alebo sa vzdeláte a skúsenosti na trhu naberiete sami.

V prípade investovania je to ale zložitejšej, menej hmatateľné, a obsahuje viac informácií na spracovanie. Preto si to môžete naštudovať alebo sa poradiť o nadstavení produktov ktoré už máte s odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami. https://financnetipy.wordpress.com/kontakt/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *