Prečo poistiť synčeka alebo dcérku ktorá sa Vám práve narodila zisťuje Zdenko Bednár

Každý deň príde nová skúsenosť. Niekedy negatívna a niekedy pozitívna. Tie pozitívne mám radšej a na negatívnych sa snažím poučiť.A menej bolestivejšie je poučiť sa na negatívnej skúsenosti niekoho iného.

Som vo veku keby moji rovesníci majú už malé deti. Robia im radosť ale aj starosti. To myslím v pozitívnom zmysle slova. plán pre deti.jpgDostal som ale skúsenosť keby tie detské starosti neboli pozitívne, pretože sa jednalo o zdravie. Najhoršie je to behanie po lekároch a keď neviete čo vášmu dieťaťu je.  Mamička chcela poistiť svoje chorľavé dieťa, musel som jej však vysvetliť jednu nepríjemnú skúsenosť.  Poisťovňa nepoistí choroby ktoré už boli dieťaťu zistené a k tomu má každá poisťovňa ešte čakacie lehoty 3 – 6 mesiacov od uzavretia poistenia.  Jedna sa hlavne o krytia ktoré poisťujú zdravie/chorobu. V určitých prípadoch nemusí dieťa poisťovňa ani prijať do poistenia a ďalšie veci čo ma napadli som nie s úsmevom vysvetľoval smutnej mamičke.

Z toho dôvodu nečakajte na poistenie dieťaťa, poistite ho hneď po narodení a to na závažné ochorenia prípadne pobyt v nemocnici, chirurgický zákrok.  Za 22 Eur/mesačne, čo je suma rodinných prídavkov,  môže v prípade úrazu alebo choroby takých 10 – 15 000 Eur dosť pomôcť. A keď ich nevyužijete, bude mať aspoň našetrené na Vysokú školu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *