8% odvod z poistenia a súvis s plánovaním bývania: Zdenko Bednár

Mám skúsenosť že ľudia riešia svoje finančné záležitosti práve vtedy keď to potrebujú, teda akútne. Väčšina z nás neplánuje dopredu, žijeme predsa zo dňa na deň.

Dáme Vám pár dôvodov prečo by ste mali myslieť na Vašu budúcnosť už dnes.

Od 01. 01. 2017 je v platnosti nový 8% odvod na neživotné poistenia.

Toto sa týka každého poistenia okrem životného, teda aj poistenia úverov, poistenia hnuteľného majetku, auta, cestovného poistenia, poistenia zodpovednosti.

Tento odvod platí pre novo uzatvorené zmluvy. Takže ak by ste v budúcnosti uvažovali napr. o úvere na bývanie alebo na auto, tak sa Vám oplatí si takýto druh poistenia uzavrieť ešte v tomto roku. Úspora môže byť značná.

Ďalším dôvodom je nepripravenosť zákazníkov na kúpu nehnuteľnosti. Dnes vytvárame plány pre zákazníkov ktorý chcú riešiť svoje bývanie o 3 – 5 rokov. A už dnes vieme že budú potrebovať 10 – 30% vlastného kapitálu, pretože im banka dá hypotéku iba na 70 – 90% z hodnoty domu.

Úver s prípravou/ bez prípravy. Pripraviť sa na úver môže byť tiež dôležité. Ľudia môžu získať aj 40% zľavu z úroku v prípade že posielali do banky menší obnos peňazí ešte pred zobratím spotrebiteľského úveru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *