Aké poistenie by ste mali mať na horách? Zisťuje. Zdenko Bednár

Dnes nám krásne nasnežilo. Keď zabudneme na ten chaos na cestách takéto počasie  človeka láka isť na hory.  dtzdr7tri_y-jakob-owens.jpg
Pozreli sme sa na poistenia ktoré môžete využiť na Horách.

Cestovné poistenie – je to poistenie nielen na Zahraničné dovolenky ale aj na Slovenské hory pretože v prípade pátrania a záchrany Vám môže prísť slušná faktúra a okrem zlomenej panvy alebo kľúčnej kosti budete ešte riešiť kde zobrať niekoľko tisíc eur za záchranu Vášho života.

Tu najčastejšie riešime so zákazníkmi ročné cestovné poistenie kde si v základnom balíku za 19 Eur/ročne pre jednotlivca a 45 Eur/ročne pre rodinu kúpia Náklady na pátranie a záchranu – vrátane Horskej záchrannej služby na Slovensku na 14 000 Eur a poistenie Liečebných nákladov v zahraničí na 220 000 Eur.

Nesmieme však zabúdať na úrazové poistenie, pretože na lyžiach sa ľahko stane vážny úraz ktorý môže človeka odpísať aj na pol roka nedajbože mu zanechať trvalé následky. Taký prvo-lyžiar, víkendový lyžiar ale aj zdatný šampión – úraz sa môže stať hocikomu a kdekoľvek..

Krytie na trvalé následky úrazu do 100 000 Eur môže stáť cca 48 Eur/ročne, čas nevyhnutného liečenia 3000 Eur cca 36 Eur/ročne, pobyt v nemocnici, bolestné, invalidný dôchodok a iné krytia sa dajú doplniť.

Zhruba do 100 Eur ročne môžete mať zaujímavé zabezpečenie v prípade úrazu, cesty do zahraničia a nákladov na pátranie a záchranu.

Ak máte otázky, radi Vám poradíme telefonicky, mailom alebo osobne v našom zákazníckom centre.

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *