Ako získať k svojej investícii aj dividendu až 7% ročne. Zdenko Bednár Investuje

Ľudia dnes investujú najčastejšie do podielových fondov kvôli rozloženiu rizika a aktívnej správe majetku.  Je to možné pomocou investičné životné poistenia alebo aj na priamo cez rôznych správcov.  S podielovými fondmi sa stretneme aj v 2. piliery a aj v 3 piliery dôchodkového zabezpečenia.

V jednoduchosti to funguje tak, že nakúpite podielovú jednotku za určitú cenu (napr. za 3Eur/kus a v prípade výberu predávate za aktuálnu cenu (ak stoji napr. 3,5 Eur/kus máte zisk 50 centov na každej podielovej jednotke.Takže treba vyberať keď ste v pluse, nie keď by ste mali byť v mínuse.

Potom je ešte možnosť investovania ktorá sa už tak nevyužíva. Kúpa akcií firiem. Okrem možnosti rastu ich ceny máte nárok na dividendu, teda podiel na zisku. Akcie sú drahšie a lajik nemusí vedieť rozložiť riziko preto túto možnosť nevyužíva moc ľudí.

Dnes je to ale možné skĺbiť: získať dividendu + využiť rozloženie rizika a aktívnu správu majetku pri podielových fondoch. Dividenda 7% ročne nie je síce garantovaná avšak v posledných rokoch  sa predpoklady vždy naplnili. Čo spolu s rozložením rizika do cca 64 spoločnosti (napr.Apple Inc,Microsoft Corporation, Deutsche Telekom Ag, Ntt Docomo Inc, Cisco Systems Inc, Taiwan Semiconductor Manufacturing, Company Ltd, Intel Corporation, Exxon Mobil Corp, Sekisui Chemical Co Ltd, Pfizer Inc) a spolu s rastom hodnoty podielových jednotiek robí veľmi zaujímavú možnosť odloženia svojich finančných prostriedkov.

7-dividenda

Túto zaujímavú možnosť ponuka správca s dlhoročnou tradíciou už od roku 1928logo

Investícia je možná už od 5000 Eur a ako pri každom jednorázovom investovaní odporúčame časové rozloženie investície.

Informácie o tejto ako aj iných možnostiach pravidelného investovania už od 10 Eur/mesačne Vám radi poskytneme na našej pobočke v Trnave.

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *