“BOJ STAVEBNÝCH SPORITEĽNÍ” Erik Bango skúmal výhody a nevýhody!

Stavebné sporenie je produkt, kde si ľudia myslia že oproti minulosti stratil na svojich kvalitách, avšak stále je to optimálne riešenie pre množstvo ľudí, pretože oproti sporiacemu účtu sa dá získať viac ako 10 x väčšie zhodnotenie úspor. stav-sporPoďme sa pozrieť na aktuálne výhody pre zákazníkov a konkurenčný boj stavebných spoločností. V tomto článku som namiesto názvov stavebných sporiteľní použil pomenovanie číslami pre zachovanie objektivity.

Stavebné sporiteľne majú spoločnú vec a to je štátna prémia vo výške 66,39 Eur. Na zisk tejto prémie musí zákazník ročne vložiť na účet stavebného sporenia sumu vo výške 1 327,80 Eur.

Stavebná sporiteľňa č. 1 ponúka zákazníkom možnosť uzatvorenia stavebného sporenia s fixným poplatkom 40 Eur. Vklady sa zhodnocujú úrokovou sadzbou 1,3%. V prípade ak zákazník dodrží zmluvnú 6-ročnú viazanosť dostane úrokový bonus vo výške 0,5%.  Ročný poplatok za vedenie účtu je 12 Eur. Pre deti do 6 rokov je založenie stavebného sporenia zadarmo. Deti do 18 rokov majú 50% zľavu z poplatku za založenie zmluvy.

Stavebná sporiteľňa č. 2 ponúka zákazníkom možnosť uzatvorenia stavebného sporenia s fixným poplatkom 20 Eur. Vklady sa zhodnocujú úrokovou sadzbou 1%. Ročný poplatok za vedenie účtu je 12 Eur. Je možné uzatvoriť aj inú tarifu pri ktorej je zhodnotenie vkladov s úrokovou sadzbou 1,75%, avšak poplatok za uzatvorenie zmluvy je 0,9% z cieľovej sumy. Pri cieľovej sume 10 000 Eur je poplatok 90 Eur.

Stavebná sporiteľňa č. 3 si pre zákazníkov pripravila možnosť uzavretia stavebného sporenia s poplatkom 0,9% z cieľovej sumy. Vklady sa zhodnocujú úrokovou sadzbou 1%. Počas prvých 12 mesiacov Vám táto spoločnosť poskytne aj extra bonus 3% na vklady do sumy 3 000 Eur. Ročný poplatok je 12 Eur. Táto stavebná sporiteľňa sa odlišuje rodinným sporením. To znamená, ak manželia sporia na jednej zmluve tak ročný poplatok je znížený na 9 Eur / osoba. V prípad, ak chce sporiť aj dieťa tak má znížený ročný poplatok na 6 Eur.

Zhrnutie:

„Pri výbere stavebného sporenia je dôležitý účel. Dnešný článok sa venoval iba sporiacej časti. Stavebné sporenie si však ľudia vyberajú často z dôvodu budúceho čerpania stavebného úveru prípadne medziúveru. Dôležité je pozerať na poplatok za uzavretie zmluvy pretože pri vyššej cieľovej sume sa poplatok môže vyšplhať na vysoké čiastky. Dôležité je tiež úročenie vkladov a hlavne podmienky získania optimálneho úroku. V tomto porovnaní obstála najlepšie stavebná sporiteľňa č.1 “

Pre Viac informácií nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *