Cestovné poistenie – Ako postupovať pri poistnej udalosti? Erik Bango

Dnes som volal so zákazníčkou, ktorá pred pár mesiacmi zavítala k nám do zákazníckeho centra s požiadavkou na porovnanie cestovného poistenia k dovolenke na Cyprus. Prišla pretože ponuky poisťovní sa líšia a často krát to vychádza lacnejšie ako ponuka cestovnej kancelárie, ktorá vybavuje zájazd.

Zákazníčka odcestovala na Cyprus, žiaľ hneď v druhý deň zájazdu sa zranila. Zákazníčka hneď zavolala na asistenčnú službu poisťovne, kvôli pomoci pri riešení poistnej udalosti. Tam jej poradili, aby si čo najskôr zavolala taxík do nemocnice a vypýtala si doklad o zaplatení a vyhľadala lekára. V nemocnici ju ošetrili a vystavili jej lekársku správu s dokladom o zaplatení. Náklady na prepravu a ošetrenie činili 32 Eur, ktoré klientka hradila z vlastných. Po príchode na Slovensko sa zákazníčka zastavila k nám do zákazníckeho centra a priniesla nám podklady z nemocnice na doriešenie poistnej udalosti a preplatenie nákladov. Všetko ostatné už sme zabezpečili my a zákazníčke boli jej náklady v hodnote 32 Eur do 2 týždňov vrátené J.

Nižšie je prepočet cestovného poistenia na Cyprus na 7 dní. Balík poistenia zahŕňa: poistenie liečebných nákladov, poistenie úrazu, batožiny a zodpovednosti za škodu. V cene je tiež asistenčná služba.

  cp

„V prípade, ak počas zájazdu nastane poistná udalosť je potrebné čo najskôr kontaktovať asistenčnú službu poisťovne. Následne treba vyhľadať lekára a vypýtať si pri každej platbe doklad o zaplatení. Ak cestujete do zahraničia častejšie výhodnejšia voľba je ročné cestovné poistenie.“

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *