Cestovné poistenie – za 3 minúty vyriešené

Dovolenkové obdobie už začalo, cesty k moru, za pamiatkami alebo do hôr sa rozbehli.

Predtým ako vycestujete zriaďte si cestovné poistenie, pretože dovolenka sa vám môže riadne predražiť.

Nezabudnite aj na poistenie zodpovednosti!

Zvládnete to aj sami. Za 3 minúty aj cez Váš smartfón.

Video-návod pre cestovné poistenie.

Opodstatnenosť cestovného poistenie vidíme v číslach. Napríklad Allianz SP mala plnenia z cestovného poistenia v roku 2019 okolo 4,2 mil. Eur. „Najväčšou poistnou udalosťou v posledných dvoch rokoch bolo tráviace ochorenie v Španielsku, kde sme za ošetrenie a liečbu klienta uhradili 55-tisíc eur. V ďalšom prípade klient pri jazde na motorke v Thajsku utrpel nehodu a zranil si obe nohy. Náklady za liečbu dosiahli takmer 44-tisíc eur. Ďalší klient si pri nehode na motorke v Indonézii zlomil kľúčnu kosť. Účet v nemocnici presiahol 17-tisíc eur,“ píšu v článku z roku 2022. Nepodceňte zaplatiť tých pár Eur za cestovné poistenie pretože cca 1000 Eurová dovolenka sa môže takou udalosťou navýšiť až na niekoľko násobne viac.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *