Hovoríme s poisťovňami o plnení poistenia. (Aj pre tých ktorý neveria poisteniu)

Stretávam sa s ľuďmi ktorý veria a ľuďmi ktorý neveria v poistenie – nevidia v ňom význam. Moja reakcia v takom prípade je aj osobná skúsenosť kedy ľudia už využili poistenie a peniaze z plnenia zachránili ich majetok a rodinu. Či už dostali 5000 Eur za dlhodobú PN alebo vyše 90 000 Eur za invaliditu.

Hovorme len o Veľkých rizikách pre zabezpečenie rodiny, bývania čo nám potvrdzujú v Národnej Banke Slovenska v ich edukačnom programe 5peňazí.

  • Veľké riziko – Invalidita, sledujeme 2 skupiny – nad 40% a nad 70% invalidity.
  • Veľké riziko – Smrť, spolu s Invaliditou tvoria základ pre Hypotekárne poistenie.
  • Veľké riziko – Závažné ochorenia – kde je súbor závažných ochorení ktoré ohrozujú zárobkovú činnosť.
  • Posledné riziko – Práceneschopnosť – pretože na invaliditu máte nárok až po 12 mes. práceneschopnosti a ak nemáte 12 – 24 mes. rezervu je dobré mať toto krytie.

Tieto riziká musia byť nadstavené tak aby kryli vašu životnú situáciu. Čo sa vo veľa prípadoch starších alebo aj nových zmlúv nevidí. Poradcovia razia teóriu – radšej viac krytí, ako pár a na poriadne sumy, veď aby klient dostal aspoň niečo!

VY TO MÁTE AKO?

Poďme pozrieť ako poisťovne plnia, čo to ma vlastne význam, či sú to nie len tak vyhodené peniaze.

Metlife je jeden z našich preferovaných partnerov na rizikové poistenie kvôli veľmi dobrému pomeru – (cena/výkon). Vyžiadali sme si preto čísla ako plnili v rizikovom životnom poistení posledné roky.

Je vidieť že počet poistných udalostí neustále každým rokom stúpa.

Závažné ochorenia evidujú aj u detí a ľudí mladších ako 40 rokov.

  • Úverová asistencia 38 plnení v priemere 50 500 Eur
  • Smrť 884 plnení
  • Kritické choroby 332 plnení
  • Práceneschopnosť 5663 plnení

To rizikové životné poistenie je zložité len preto že je toľko rôznych krytí v zmluvách až môže byť človek z toho zmetený. Začnite vždy s výpisom zo Sociálnej poisťovne aby ste vedeli ako a čí vás kryje štát a až potom doplníme komerčným poistením. Neviete si s tým rady? Napíšte nám na kontaktný formulár.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *