Hypotéky 2017 – úroky. Zdenko Bednár

Prvý štvrťrok 2017 je ešte veľmi zaujímavý na vybavenie hypotéky. Banky do poslednej chvíle nevedeli ako sa zachovajú, či zvýšia úrok alebo ostanú na rovnakej úrovni.

Je vidieť že odbyt hypotéke je pre nich veľmi dôležitý, pretože od neho sa odvíjajú aj ďalšie obchody ktoré s nimi zákazník rieši (účet, kreditnú kartu, spotrebiteľské úvery atď…). Bez názvu.jpgNiektoré banky svoje na začiatku mesiaca mierne zvýšili ale následne sa prispôsobili trhu a zasa tieto úroky znížili.

Pozor: zväčša banka udáva úroky od nejakej hranice. K tomu aký vyjde výslednú úrok prispieva veľa faktorov.

Môj posledný, predvčerajší prípad prebiehal asi takto: klientovi hypotéku schválili ale s úrokom 3,75% pri 5 ročnom fixe. Úroky predstavovali 219,22 Eur mesačne. Čo je na dnešné pomery dosť vysoký úrok. Prispievala tomu nielen % zabezpečenia predmetnej hypotéky, ale aj príjem klienta, vzdelanie či to či je slobodný alebo ženatý. Na konci ďalšieho dňa sa nám podarilo znížiť úrok na úroveň 1,62% pri 5 ročnom fixe. Úroky predstavovali 94,7 Eur mesačne. Hypotéka bola bez podmienok uzatvárať ďalšie produkty s bankou ako sú poistenie úveru či poistenie nehnuteľností určené bankou.

Takto sme zákazníkovi ušetrili 124,52 Eur mesačne.

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *