Praha trip Zdenko Bednár

Praha je krásne mesto. Okrem povianočných nákupov a nasávania tunajšej neopakovateľnej atmosféry sme sa pozreli a pýtali ako to majú Česi s cieľmi a finančným poradenstvom.

V minulom roku mala najväčšia poradenská spoločnosť v Čechách veľký škandál. Veľa najvyšších predstaviteľov bolo vyhodených a spoločnosť sa snažila urobiť nápravu ako sa hovorí, zákazník na prvom mieste.S rozhovorov s ľudmi ktoré riešia svoje každodenné problémy som zistil, že to až tak nepostrehli. Keď majú svojho finančného poradcu, ktorý im poskytuje servis a sú s nim spokojný tak ani nemajú dôvod vyhľadávať ďalšie služby.

To si cením aj ja na našich zákazníkoch, že sa nedajú zlákať na každú ponuku predajcov produktov a dávajú na našej skúsenosti a prax, poprípade takéto ponuky s nami konzultujú.  Pretože väčšinou takéto rýchle rozhodnutia bez potrebnej analýzy skôr uškodia ako pomôžu.

Nehnuteľnosti v Prahe stoja viac ako v Bratislave. Rozdiel v cene môže byť 20 – 40%. Finančný trhy v Čechách a na Slovensku je veľmi podobný. Podobné produkty, podobné úrokové sadzby, podobné zmýšľanie ľudí. Zaujala ma napr. reklama jednej banky ktorá ma tiež pobočky na Slovensku tým že u nás majú svoj bežný účet s poplatkom 4 Eur/mesačne a v Čechách podľa reklamy s poplatkom 0 korún.

Postupne budeme navštevovať aj iné mesta Európy a budeme skúmať v čom sa trhy a mentalita ľudí odlišujú od tej našej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *