Poistenie športovcov – Zdenko Bednár našiel najvýhodnejšiu ponuku

Poistenie profesionálnych športovcov bol posledný oriešok ktorý sme rozlúskli. Študent a reprezentant vo futbale Martin Vantruba mi zadal požiadavku na poistenie pre profesionálneho športovca.vantruba

Dali sme vypracovať ponuky vo viacerých poisťovniach. Poisťovne sa k profesionálnym športovcom stavajú rôzne.

Niektoré ich majú ako ne-poistiteľné povolanie. Niektoré zaradené až vo 4 rizikovej skupine, čo znamená že to je podstatne drahšie oproti klasickému poisteniu. Ďalšia mala obmedzené krytia. Poisťovne majú pre profesionálnych športovcov aj rôzne výluky z poistných krytí. Ponuky medzi poisťovňami boli rozdielne o 15 aj 20%.

A to oproti klasickému poisteniu ešte študenta bolo 3 – 4x drahšie ako sa normálne platí. To pre študenta ktorý je registrovaný ako profesionál ale venuje sa ešte škole bol dosť veľký výdavok

Našli sme ale jednu medzeru. Tým že bol študent a ešte k tomu študent nešportovej triedy alebo školy sme dokázali vyjednať zľavu a tým to poistenie nebolo 4x drahšie ale iba 1,5x drahšie oproti poisteniu pre študenta alebo administratívneho pracovníka.

Preto sa oplatí vždy každý prípad spracovávať individuálne a hlavne zisťovať u nie pracovníka poisťovne ale u nezávislého poradcu, ktorý by mal mať už skúsenosti s takýmito druhmi poistení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *