Hypotéka na čokoľvek. Zdenko Bednár porovnáva. (3)

Potrebujete peniaze a nepáčia sa Vám úrokové podmienky na spotrebných úveroch?rekonstrukciaDnes sa pohybujú úroky na spotrebných úveroch  6% – 18%. Refinančné úvery sú výhodnejšie a ich úroky sa pohybujú okolo 6%. Pri nových spotrebných úveroch je ale úrok o niečo vyšší. Ak nie ste VIP klient môžete získať okolo 10% – 18% úrok.

Pri 25 000 Eur bude splátka pri 10% úroku a 10 rokoch splácania 330 Eur a celkovo zaplatíte 39 600 Eur.  K tejto sume môžeme ešte pripočítať poplatok za spracovanie úveru. Niekedy poplatok banka zníži na 0.

Ak máte nehnuteľnosť ktorú by ste mohli založiť môžete ušetriť tisíce Eur.

Na hypotekárnych úveroch sa pohybujú 1,2%  – 3%.

Pri 25 000 Eur bude splátka pri 1,5% úroku a 10 rokoch splácania 224 Eur a celkovo zaplatíte 26 880 Eur. K tejto sume môžeme pripočítať poplatok za znalecký posudok a zápis do katastra nehnuteľnosti a poplatok za spracovanie úveru. Tieto poplatky môžu niektoré banky tiež uhradiť, takže to môžete mať bez poplatkov.  Takúto hypotéku môžete získať bez dokladovania účelu až do 70% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti

V porovnaní so spotrebným úverom sa splátka zníži o vyše 106 Eur mesačne a preplatenie o 12 720 Eur čo nie je zanedbateľná suma.

Máte strach zo založenia nehnuteľnosti? Samozrejme treba si to dobre premyslieť. Ak by ste nesplácali spotrebný úver, výška úveru sa rýchlejšie navýši pretože je tam vyšší úrok a keď sa zapojí exekútor tak siahne na Váš majetok a tým môže byť práve spomínaná nehnuteľnosť.

Ak by ste nesplácali hypotéku ten postup bude asi podobný, až na to že úroky a penále budú omnoho nižšie.

Z mojej skúsenosti sme vybavovali hypotéku na rekonštrukciu ale aj na kúpu auta, pretože to vychádzalo výhodnejšie ako spotrebný úver či leasing.

Každopádne najrozumnejšie je si danú sumu nasporiť a tak sa vyhnúť akémukoľvek úveru.

Ako si nasporiť svoj prvý milión si môžete prečítať v našom nedávnom článku.

https://financnetipy.wordpress.com/2016/09/13/zdenko-bednar-radi-ako-sa-dopracovat-k-vasmu-prvemu-milionu/

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *