Ukončenie aktivít ZUNO BANKY sa blíži. Upozorňuje Miloš Antal.

Ako každý vie už dlhšiu dobu je na svete informácie ohľadom ukončenia aktivít banky ZUNO BANK AG, ktorá je členom skupiny Raiffeisen Bank International (RBI) Group. Skupina sa tak rozhodla z dôvodu zjednodušenia štruktúry a zrušenia duplicitných aktivít.

Momentálne sa však vynára viac a viac otázok, keďže odovzdanie bankovej licencie sa neúprosne blíži. Zostáva niečo viac ako dva mesiace do ukončenia činnosti a klienti majú často obavy čo bude po úplnom zániku ZUNO BANK AG.

Sformuloval by som 3 základné otázky , ktoré sa klienti pýtajú:

  1. Čo treba urobiť pre zrušenie účtu.
  2. Ako postupovať ak mám úver.
  3. Akým spôsobom previesť finančné prostriedky z banky.

Prvá otázka bola už zodpovedaná vo viacerých článkoch na internete a každý klient už v podstate informáciu má k dispozícií. Situácia je taká, že klient nemusí urobiť žiadne kroky, banka mu zašle výpoveď rámcovej zmluvy. Väčšine klientov už táto výpoveď už bola zaslaná.

Na druhú otázku je odpoveď s viacerými možnosťami riešenia situácie. Klient môže úver alebo pôžičku predčasne splatiť tak že finančné prostriedky potrebné na splatenie pripraví na svoj účet v ZUNO a následne požiada banku správou s onlinebankingu o predčasné splatenie. Druhou možnosťou je refinancovanie produktu v inej banke. Treťou možnosťou je ponechať si úver v ZUNO, kde následne banka presunie úver do TATRA BANKY bez zmeny podmienok.

Posledná otázka sa týka zostatku financií na účtoch, vhodným spôsobom , ktorý doporučujem je previesť si zostatok na iný účet ešte pred vypršaním výpovednej lehoty. Ak tento prevod klient nezrealizuje pred ukončením a uzatvorením účtu, bude môcť požiadať o financie osobne na kontaktnom mieste alebo  zaslať banke overenú  žiadosť o prevod zostatku finančných prostriedkov  na adresu ZUNO BANK AG. Pozor žiadosť musí byť overená notárom alebo na matrike. Táto možnosť je platná do 01.06.2017, ak tak klient nevykoná je potrebné sa obrátiť na TATRA BANKU, ktorá následne preberie tieto bankové aktivity.

Verím že ste v mojom článku našli užitočné rady na najčastejšie otázky týkajúce sa odchodu tejto onlinebanky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *