Zdenko Bednár radí ako sa dopracovať k Vášmu prvému “miliónu”?

Pamätáte si ešte na Slovenské koruny? Milión korún bola pomyselná hranica bohatstva. Dnes je to 33 193,92 Eur. Avšak túto sumu nemá moc Slovákov na účte. Nie preto že by nechcelo ale mnohí si myslia že to nie je možné pri dnešných platoch.  Ja Vám ukážem že to je možné aj pri dnešnom priemernom plate, sa v relatívne krátkom čase dopracovať k takejto sume. Pvrý milionAko nato?

1. Predpoklad bude že si vieme odložiť nejaké peniaze bokom.

„Odložiť bokom a neminúť“. Veľa múdrych knižiek hovorí o min.  10% z každej výplaty.     Pri príjme 800 Eur to teda bude 80 Eur mesačne

2. Predpoklad  „Uložiť ich tak aby pracovali pre Vás a nie proti Vám“

Keď som začínal pracovať vo finančníctve nás naučili zaujímavú informáciu. Povedali nám jedno „číslo“ a to číslo keď vydelíte % zhodnotenia dostanete počet rokov kedy sa vám jednorazový vklad zdvojnásobí. To číslo bolo „72“. Takže pri 1% zhodnotení to bolo 72 rokov kým sa vám vklad zdvojnásobil. Pri 5% to bolo už 14,4 Roka a pri 8% to bolo 9 rokov.

Kto by chcel čakať 72 a viac rokov na to aby sa mu vklad zdvojnásobil? Dnes na bežných alebo na sporiacich účtoch dostanete úrok 0,01 – 0,5%. Je toto úrok ktorý si zaslúžia vaše ťažko vydreté peniaze?

Pri 1% zhodnotení sa 80 Eur mesačne zhodnotí na 33 193 Eur za 30 rokov.

Pri 4% zhodnotení sa 80 Eur mesačne zhodnotí na 33 193 Eur za 22 rokov.

Pri 8% zhodnotení sa 80 Eur mesačne zhodnotí na 33 193 Eur za 17 rokov.

Takže za 17 rokov môžem mať svoj prvý milión aj priemerný Slovák.

Verím že som Vás inšpiroval a začnete odkladať aspoň tých 10%.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *