Ako efektívne refinancovať spotrebný úver. Zuzana Krajčírovičová

Pred pár týždňami nás navštívil zákazník a mal záujem o refinancovanie úveru. Mal fixnú úrokovú sadzbu 12,9%+ bol viazaný ručiteľom. 16933398_1429025580443118_2142516773_n

Tým že bol mladý a pracoval len krátko ho v tej dobe väčšina bánk odmietla až na jednu ktorá mu dala tieto podmienky. Prešiel ale istý čas odvtedy, ani nie rok a sme mu odporučili tento úver refinancovať.

V konkurenčnej banke sme mu dojednali  fixnú úrokovú sadzbu 5,9% a už nemusel byť viazaný ručiteľom takže sme zvládli dva úspechy v jednom. Zákazníkovi sa tým znížila splátka a hlavne úrok sa znížil o viac ako polovicu. Medzi tým sme požiadali v prvej banke o vyčíslenie zostatku na úverom účte. Prebehol podpis zmluvy  (v novej banke). Banka peniaze pre poslala  na starý úverový účet a mysleli sme že je všetko vyriešené.

Po týždni poslala banka dva listy ktoré boli odoslané a doručené v ten istý deň. Prvý obsahoval že obdržali peniaze ale nakoľko sme neoznámili že načo majú byť určené nevedia k čomu ju majú priradiť a má sa zastaviť na najbližšej pobočke a vyriešiť problém. V druhej obálke bolo vyčíslenie zostatku na predčasné splatenie úveru.

Zdá sa mi že pravá ruka nevie čo robí ľavá a pevne verím  že všetko vyriešime k spokojnosti nášho zákazníka pretože našou prácou je nielen odporučiť vhodný produkt ale hlavne servis a úplné vyriešenie situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *