Prečo sa oplatí ročné cestovné poistenie. Peter Marek

Cestovné poistenie je dnes už bežnou súčasťou dovolenky alebo pracovnej cesty , nie je to len oddych pri mori , ale aj spoznávanie danej krajiny , rôznych športových aktivít , alebo turistika na horách a pri týchto aktivitách sa často stavajú aj úrazy. Choroby a zranenia človeka neobchádzajú ani na dovolenke a zdravotná starostlivosť v zahraničí je drahšia ako u nás a vďaka tomuto poisteniu Vám poisťovňa preplatí náklady. V praxi to vyzerá tak že malé sumy zaplatíte na mieste a na väčšie Vám lekár v zahraničí vystaví faktúru a keď prídete na Slovensko Vám to poisťovňa preplatí.

Ak na dovolenke by ste si nevedeli poradiť tak väčšina poisťovní ponuka aj asistenčné služby , čo znamená že 24hod denne by ste sa mali dovolať na bezplatnú linku v slovenskom jazyku.                                                                                                                            Samozrejme že cestovné poistenie si volíme nielen podľa ceny , ale aj podľa poistného krytia , ktoré sú rôzne ale väčšinou sa pohybujú od 80 000 € až do 250 000 € .

Krátkodobé  a ročne cestovné poistenie majú rovnaké podmienky . Ak teda cestujete pár krát ročne , alebo aspoň na dve viac ako týždňové dovolenky určite sa oplatí mať ročne cestovne poistenie , platí v deň keď ho zaplatíte a máte na rok pokoj od starostí.

Na Slovensku je veľa poisťovní a teda aj veľa ponúk ja som vytvoril porovnanie ročného cestovného poistenia ktoré môže prekvapiť príjemnou cenou.

 cpročne

Najbližšie sa pozrieme na krytia a na možnosti v asistenčných službách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *