Ako si vybrať investíciu? Flexibilnú, s minimálnymi poplatkami zisťuje Zdenko Bednár.

Za moju viac ako 12 ročnú skúsenosť už viem čo zákazníci očakávajú od vkladových produktov.

Chcú hlavne vysoký výnos, žiadne straty, aby mohli svoje peniaze kedykoľvek vytiahnuť,  a tiež nechcú platiť poplatky. Také perpetuum mobile v investíciách.

Najlepšie by bolo mať taký produkt ktorý Vám zázračné zarobí a keď budete potrebovať môžete peniaze vytiahnuť na novú super televíziu ktorú si práve kúpil sused alebo krajšie auto ako si kúpil pred mesiacom kolega.

Takže výber možný hneď ako z bežného účtu je možný len pri bežných účtoch alebo pri sporiacich účtoch. Tam môžete získať tak 0,01% – 1% ročne.

Sú tu ešte špekulatívne investície tipu forex a rôzne komodity  pri ktorých Vás obchodník po telefóne presvedčí že nič nemôžete stratiť môžete len získať slušné zdvojnásobenie majetku za rok a že oni Vám s tým pomôžu a nemusíte sa báť, pretože chcú aby ste mali zisk. Pravda je však taká, že tak ako môžete zarobiť tak môžete aj stratiť polovicu alebo aj všetky investované peniaze.

Dnes ešte existujú napočudovanie pyramídové hry, tzv. „lietadlá“. Pričom ľudia vedia že je to podvod a reálne svoje peniaze neinvestujú a berú pôžičky a peniaze tam vkladajú. Minulý rok som sa stretol s niekoľkými ľuďmi, ktorý takto uvažovali a teraz keď už dotyčná firma nevypláca svoje podiely musia splácať svoje pôžičky.

Dnes po mojich skúsenostiach už viem že príslovie „pomaly ďalej zájdeš“ má svoje opodstatnenie aj v dnešnej uponáhľanej dobe.

Ako by sme mohli skĺbiť tie požiadavky zákazníkov – výnos, dostupnosť, min. poplatky?rytmusV tomto prípade firma ponúka investičné sporenia kde je konštantný výnos, dostupnosť výberu a zaujímavé je že okrem vstupného poplatku nemá poplatky za vedenie účtu a výber peňazí čo sa o iných nedá povedať.

Za 10 rokov pri 100 Eur/mesačne bude Váš kapitál zhodnotený na cca 18 416 Eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *