Prečo sa treba pozrieť aj na zdravotné poistenie? Iveta Macková

Nedávno som sa začala zaujímať oblasť, ktorú ľudia najviac opomínajú, pretože si myslia, že sa ich to až tak veľmi netýka. Ja som ale matka, moje deti bývajú choré, a preto je výber zdravotnej poisťovne  tiež veľmi dôležitou finančnou operáciou. Možno ešte viac,  ako výber osobného účtu alebo povinného zmluvného poistenia. Keď si predstavím, že kvôli 10 eurám úspory ľudia dokážu pri povinnom zmluvnom  poistení  stráviť veľa času na internete, v porovnaní s úsporou  na  zdravotnom  poistení  je to úplné minimum.

alexander-dummer-150646Syn má každoročné problémy s prínosovými dutinami, podstupuje rôzne liečebné procedúry, užíva často antibiotiká. V takom prípade je problém poskytovať všetky potrebné informácie lekárom, ktorí sa spolupodieľajú pri liečbe môjho syna, nakoľko zdravotná karta dieťaťa je uschovaná u detského lekára.  Nehovoriac o finančnej spoluúčasti rodiča. Preto som uvítala službu zdravotnej poisťovne Dôvera – Elektronickú pobočku. Prostredníctvom nej získam kedykoľvek prístup do synovej elektronickej zdravotnej karty, dokážem si nájsť  informácie o podávaných liekoch, zdravotných výkonoch, absolvovaných očkovaniach. Cez elektronickú pobočku môžem využiť vrátenie doplatku na lieky vo výške 200 eur ročne pre každú osobu v rodine, čo sa mi zdá veľmi prospešné.

Už sa to do tohto článku nezmestilo, a preto si pre vás v ďalšom pripravím, ako a na čo všetko môžete využívať  zdravotné  poistenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *