Hypotéka a OČR či PN-ka

Ak chcete žiadať o hypotéku a boli ste v nedávnej dobe na PN-ke alebo OČR – ke môže vám to skomplikovať proces schvaľovania.

V prípade že ste PN alebo na OČR počkajte kým vám skončí, o hypotéku môžete ale žiadať až po nejakej dobe.

Aké majú lehoty niektoré banke pre takéto prípady?

365.bank
  • PN musí byť ukončená minimálne 2 mesiace, potom je možné počítať príjem ako priemer z týchto 2 mesiacov. Platí aj pri OČR.
ČSOB
  • Klient nemôže byť v čase podania úveru PN, inak sa posudzuje príjem štandardne podľa jeho výšky bezohľadu na to, či bol klient v poslednom období PN.

Prima Banka

  • Pri prebiehajúcej PN nie je možné žiadať o úver v štandardnom procese, sú potrebné aspoň 4 výplaty po ukončení PN.

UniCredit Bank

  • Individuálne po viac ako 2 mesiacoch od ukončenia PN, doložení platobného dekrétu a ukončenia PN, je možné akceptovať plný príjem.

Základom je nežiadať hypotéku ak ste PN. Je to zbytočné. Posudzovanie príjmu je veľmi individuálne v každej banke. Nedá sa povedať paušálne, ktorá banka má najvýhodnejšie podmienky. Pre hypotekárnu problematiku sme vytvorili samostatnú sekciu kde nájdete všetky kľúčové informácie. Hypotéka.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *