Pomoc so zvýšenými splátkami sa rozšíril aj na refinancované hypotéky

Štátna pomoc so zvýšenými splátkami hypoték sa od júna rozšíri aj na refinancované úvery.

Pomoc sa tak bude vzťahovať nielen na hypotéky, pri ktorých dochádza k refixácii, ako to bolo doteraz, ale aj refinancované úvery na bývanie uzatvorené pred 1. júnom 2024. Novelou sa zavádza definícia pôvodného a refinancovaného úveru na bývanie, ako aj nová kategória referenčnej splátky. Pomoc sa nebude vzťahovať na úvery, pri ktorých došlo len k refinancovaniu čistých spotrebiteľských úverov a čistých amerických hypoték.

Prečítajte si aký bol pôvodný návrh zákona: Pri bonifikácii hypoték Vláda trestá zodpovedných a aktívnych klientov. Čo si o tom myslíte?

Tato pomoc trestala ľudí ktorí sa zaujímali o svoje financie a hľadali lepšie možnosti. Zmenou sa to čiastočne napraví. Pre hypotekárnu problematiku sme vytvorili samostatnú sekciu kde nájdete všetky kľúčové informácie. Hypotéka.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *