Návyky Bohatých Vs. Návyky Chudobných.

Nový seriál na tomto blogu!

Budeme hovoriť o návykoch ktoré prinesú lepší život ale aj tých ktoré privádzajú ľudí do chudoby.

Niečo som vypozoroval z mojej 18 ročnej praxe stretávania sa s ľuďmi, robenia finančných plánov a sledovania ich výdavkov a návykov a niečo som vyčítal z múdrych knižiek.

Talent a inteligencia sú skvelé, ale väčšinou to nie je to, čo oddeľuje bohatších od tých chudobných.

Rozdiely sú každodenných zvykoch. Tieto podvedomé činnosti tvoria 40 % nášho bdelého času. To znamená, že dve z každých piatich minút, celý deň a každý deň, fungujeme na autopilota. 

“Návyky sú nervové dráhy uložené v bazálnych gangliách, množstve tkaniva veľkosti golfovej loptičky priamo v strede nášho mozgu, v limbickom systéme.” 

Tento neurónový rýchly pruh šetrí energiu mozgu: Keď sa v tejto oblasti vytvorí a uloží návyk, časti mozgu zapojené do hlbšieho rozhodovania sa prestanú podieľať na aktivite. Existujú dobré a zlé návyky.

Priepasť medzi bohatými návykmi a návykmi chudoby je ohromujúca. Ak sa už máte dobre, je pravdepodobné, že už dodržiavate väčšinu týchto bohatých návykov. Integrácia tých, ktoré ste zanedbávali, vás posunie ďalej. Ale buďte si istí: Ak sa vám teraz darí bez ohľadu na tieto princípy, dobehne vás to.

Niektoré rozdiely medzi bohatými a chudobnými sú zrejmé, iné sú o niečo prekvapivejšie. Postupne si prejdeme návyky, ktoré si môžete osvojiť a návyky na ktoré si treba dať pozor aby ste dosiahli a udržali svoj potenciál bohatstva.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu, ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto, aby sme poukazovali na dobré, ale aj zlé zo sveta financií.

 

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *