Toto si prečítaj v roku 2024. Big Money Energy od Ryana Serhanta. 2/2.

Ryan Matthew Serhant je americký realitný maklér, autor a herec televíznej reality show. V súčasnosti hrá v televíznom seriáli spoločnosti Bravo Million Dollar Listing New York a jeho spin-off Sell it Like Serhant. Serhant vedie vlastnú newyorskú realitnú firmu.

Energia veľkých peňazí vám ukáže, ako využil svoju energiu veľkých peňazí, aby prekonal svoje ciele a dosiahol obrovský úspech a zarobil svoj prvý milión ešte pred dovŕšením tridsiatky.Či už ste samostatný podnikateľ, vedúci pracovník v spoločnosti alebo barista, Serhant vás naučí, ako sa vyšplhať po rebríku k úspechu lepšie a rýchlejšie ako ktokoľvek iný.

Moje poznámky z knihy 2/2:

 • Som brilantný, vybrúsený, zaslúžim si to, mám veľkú energiu na peniaze.
 • Vytiahol som kalendár a dal som si veľké, tučné, červené koliesko okolo dátumu, ktorý pripadol na štyri týždne po Pekelnom pondelku. Zapísal som si pocity, ktoré som mal: zúfalstvo, strach, hnev, frustráciu, zúfalstvo. Napísal som si aj “72 miliónov” – aby som si pripomenul tú hrôzu. Život a práca išli ďalej. Aj keď som sa samozrejme obával straty provízie z tohto obrovského čísla, musel som sa zmieriť s tým, že ho nemôžem získať späť. O mesiac neskôr som videl červený kruh: najhorší deň mojej kariéry, ale stále som tu bol. Dokážem prežiť.
 • Keď čelíte strate – urobte akciu, akúkoľvek akciu. Spýtajte sa sami seba, čo môžete urobiť hneď teraz, aby ste si naplánovali svoj návrat. Prevezmite INICIATÍVU. Iniciatíva je váš záchranný čln.
 • Začať odznova neznamená začať od nuly; stále máte svoje zručnosti a skúsenosti. Nie je to začať odznova – je to začať odznova.
 • Neviem, čo prinesie nasledujúci týždeň, mesiac alebo dokonca rok – ale som pripravený byť flexibilný, vyvíjať sa a prispôsobovať sa, aby som zvládol akékoľvek šialenstvo, ktoré príde potom; inváziu mimozemšťanov, zombie, suchozemských žralokov, čo len chcete. Bez ohľadu na to, čo sa stane, nezabudnite, že máte kontrolu. Môžete kedykoľvek vstať a urobiť jeden malý krok. Nemusí byť veľký! Nemusíte čakať, kým vám niekto povie, že je to bezpečné alebo že je to dobrý nápad! Máte moc urobiť jediný krok. Máte moc vytvoriť zmenu, ktorú chcete.
 • Úspešní ľudia robia rozhodnutia na základe svojich záväzkov. Amatéri robia rozhodnutia na základe toho, ako sa cítia.
 • Štruktúra-myslite na to, že ste obklopení pomyselnými múrmi vytvorenými z tvrdej disciplíny, neuveriteľného sústredenia a nepreniknuteľných systémov.
 • Plán – váš plán na dosiahnutie úspechu. Ako presne sa dostanete tam, kde chcete byť? Premýšľajte o zdrojoch a nástrojoch, ktoré potrebujete na dosiahnutie svojho cieľa. Spojte sa s ľuďmi, ktorí vám môžu pomôcť dostať sa tam – to môže znamenať, že si najme asistenta alebo jednoducho zadá všetko vaše pranie externému dodávateľovi. Investujte do toho, aby ste získali späť svoj čas.
 • Vytvorili ste si zdravú štruktúru, urobili ste si plán – ten ste podľa potreby zmenili. Úspech je dlhodobá hra; to znamená, že musíte vynaložiť úsilie a zostať odhodlaní, aj keď nemáte jasný výhľad na úspech, ktorý vás čaká. Prekonať všetkých ostatných je o vytrvalosti, húževnatosti a o tom, aby ste sa vyrovnali s neznámym.
 • Ak sa chcete dostať na vrchol vo svojom odbore, musíte si neustále klásť otázku: “Čo ešte môžem urobiť?”.
 • Reputácia – Musíte premýšľať o tom, aké kroky môžete podniknúť, aby ste svetu ukázali, akí ste schopní. Možno budete musieť viac nadväzovať kontakty alebo viac hovoriť o svojom vetre súčasným a potenciálnym klientom. Vaša povesť môže rásť ako burina… Takže to, čo sa šíri okolo, musí byť pozitívne.
 • Každý cieľ potrebuje obraz úspechu. Denne si vizualizujte, ako vyzerá váš veľký úspech.
 • Súťažte ako blázni – pridajte do toho štipku pomsty. Udržujte si dobrú povesť, naučte sa delegovať a sústreďte sa – to všetko je kľúčové. Nezabudnite však nechať voľný priestor… neviete, kto môže prísť a chcieť si sadnúť.
 • Nastavte si svoje ego hneď teraz. Ak chcete v živote dominovať, pochopte toto: všetci úspešní ľudia sú oportunisti. Títo ľudia sa bez váhania vrhajú na skvelé príležitosti. Myslia vo veľkom a vedia, že prídu na spôsob, ako každú príležitosť premeniť na úspech.
 • Oportunista chápe, že ak chcete zarobiť milióny dolárov, musíte sa o to pričiniť. To znamená, že dokáže ignorovať neistotu a obavy a využiť každú dostupnú príležitosť.
 • Musím sa vytlačiť zo svojej bubliny. Dvakrát do mesiaca si v kalendári naplánujem “prácu na raste”. Tieto časové vrecká sú venované účasti na podujatiach, kde stretnem nových zaujímavých a kreatívnych ľudí a budem vystavený novým nápadom.
 • Som optimistický, expanzívny, vyžarujem úspech a mám veľkú energiu na peniaze.

Ten, kto na sebe pracuje sa posúva a zvyšuje svoju hodnotu v ktorejkoľvek oblasti. Iba tak sa môžete na kilometre vzdialiť svojej konkurencie a zákazníkom ponúknuť dobrú službu. Máte potom veľmi dobré pocity a peniaze sú pritom príjemný bonus. Sme “Finančné tipy” a stále na sebe pracujeme.   

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu, ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto, aby sme poukazovali na dobré, ale aj zlé zo sveta financií.

 

Články autora

 • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *