Nehoda na Košickej. Jeden “Macher” nabúral niekoľko áut. Uhradí škodu poisťovňa?

Toto je jedna zo situácií kedy sa človek zamyslí, či je dobré mať pripoistenia k PZP alebo havarijné poistenie.

Ako postupujú poisťovne v prípade Ak nemá klient zaplatené PZP včas?

Zákon o PZP 381/2001, §12, bod 1, písmeno f: Nárok poisťovateľa na náhradu poistného plnenia
Poisťovateľ má proti poistníkovi nárok na náhradu poistného plnenia alebo jeho časti, ktoré za neho vyplatil z dôvodu škody spôsobenej prevádzkou motorového vozidla, ak v čase, keď nastala poistná udalosť, bol v omeškaní s platením poistného!

Vyjadrenie likvidačného oddelenia jednej z poisťovní hovorí za všetko. “Máme nárok na 100% regres, ktorý aj uplatňujeme.”

Dôležité články:

Majetok – auto alebo dom,  nie je lacné nadobudnúť a preto je dobré mať vyčlenený rozpočet aj na ich ochranu. Ak ťa auto vozí každodenne do práce je dobré mať aspoň pripoistenie k PZP aj keď je staré. Ak by nastala taká situácia dostaneš na kúpu iného staršieho auta.  

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

 

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *