Nenechávajte preverenie svojich poistných zmlúv na január keď to môžete urobiť v decembri.

Premýšľate nad tým či je vaša poistná zmluva v poriadku a radi by ste si ju dali preveriť?

Rozmýšľate že si zriadite rizikové životné poistenie, pretože váš kolega mal vážny úraz na lyžiach a nemal žiadne poistenie, pritom mu visí hypotéka na krku.

Nečakajte do nového roka! Prečo?

  • December / Január sa preklápa technický
  • Znamená to, že každý poistený je v januári o rok starší či úž má narodeniny v máji alebo auguste
  • Znamená to, starší poistník bude mať drahšie poistné krytia ktoré sú naviazané na choroby
  • Rozdiel nie býva cca 5 – 10% na ročnej platbe. Takže viete mať o 5 – 10% vyššie krytie alebo nižšiu platbu. (10% zo 100 000 Eur je 10 000 Eur a to je už na zváženie)
  • December je lepší ako Január čo sa týka zmeny alebo uzavretia rizikového životného poistenia.

Také kvalitné poistenie z môjho pohľadu nie sú vyhodené peniaze. Kvalitné poistenie je možné uzavrieť už pri 1,5 – 2% z príjmu.  Je to ako obutie na vaše auto. Nekvalitné alebo žiadne Vám môžu narobiť len problémy.  

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *