Podpoistenie Bytu? Výpočet aktuálnej ceny nehnuteľnosti podľa údajov Národnej banky Slovenska.

Dnes veľmi častým javom je podpoistenie nehnuteľností na Slovensku. Ako si vypočítať priemernú cenu svojej nehnuteľnosti? Posledný údaj Národnej banky Slovenska ukazuje tieto ceny za meter štvorcový podľa regiónov.

Príklad: Byt 3. izbový Bratislava 70 m2 bude podľa tejto tabuľky nacenený 215 390 Eur.

Podľa portálu Nehnutelnosti.sk sa ceny 3 izbových bytov podobnej výmery v Bratislave pohybujú od 2100 Eur až po 7000 Eur za m2. Tak ak si myslíte že je cena vašej nehnuteľnosti vyššia tak ju ešte podľa uváženia navýšte.

Pre porovnanie cien a online poistenie môžete využiť našu partnerskú kalkulačku. V prípade ak chcete vymeniť drahšie poistenie a je vinkulované v banke vieme zabezpečiť zmenu vinkulácie na nové poistenie. Stačí len vypýtať vinkulačné tlačivá v banke dohodnúť s nami telefonicky zaslanie tlačív na vinkuláciu. (niektorý klienti tak vedeli ušetriť 50 – 100 Eur ročne).

Človek až v čase nepriazne zistí že bolo dobré sa starať o tieto maličkosti a banality včas. Môže byť však už neskoro. Neberte podpoistenie na ľahkú váhu.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu, ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto, aby sme poukazovali na dobré, ale aj zlé zo sveta financií.

 

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *