Vianočné darčeky na úver? Radšej počkajte a v januári kupujte lacnejšie.

Vianoce sú sviatky pokoja a radosti ale pre veľa ľudí to môže byť aj stresujúce zabezpečiť darčeky keď nemajú vytvorené dostatočné finančné zásoby. Potom volia možnosť úveru alebo rôznych splátkových pôžičiek s vysokými úrokmi.

Aká je súčasná ponuka kreditných kariet v bankách, neoplatí sa radšej počkať a nasporiť alebo kupovať darček s väčšou zľavou v januári?

  • Kreditné karty je dobrá možnosť aj máte na splatenie do konca bezúročného obdobia. Aj to však niečo stojí, ročný poplatok na kreditnej karte môže byť aj 100 Eur ročne.
  • Ak často využívate tento produkt, využívajte ho tam, kde bude pre vás najlacnejší.
  • Kreditná karta alebo prečerpanie účtu je veľmi návykové a veľa ľudí skĺzne do permanentného úverového rámcu kde splácajú vysoké úroky.
  • Berte úvery rozvážne a využívajte len nizkoúrokové produkty – hypotéku, stavebné úvery a niektoré akciové spotrebiteľské úvery alebo akciové leasingy. Ostatné drahšie spotrebiteľské úvery alebo kreditné karty sa snažte rýchlo splatiť.

Aj ja mám osobnú skúsenosť s drahými úvery, boli aj dobrý pomocníci ale aj zlý páni, preto som sa ich v čo najmožnejšom čase zbavil. Bol to oslobodzujúci pocit a je veľmi príjemné keď si veci viete kúpiť z nasporených peňazí, z investícií. Či už laptop alebo aj nové auto, zvážte či nie je cenovo výhodnejšie voliť cestu sporenia. 

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *