Zdenko Bednár radí ako sa pripraviť na dovolenku (1)

V poslednej dobe si všímam, že ľudia jednajú impulzívne aj čo sa týka dovolenky. Čoraz viac sme navyknutí využívať rôzne zľavy, akcie či lastminuty – dnes idem do práce a zajtra sa opaľujem na pláži. Na čo si však netreba zabúdať?

Ide o poistenie liečebných nákladov. V prípade poistnej udalosti Vás prípadné nepoistenie može vyjsť naozaj draho. Pozrime sa na príklady z praxe.

Koľko stojí lekár?
– ak sa nachádzate v Stredomorí a súrne potrebujete ošetriť či zašiť reznú ranu, ceny sa pohybujú od 150 do 220 Eur. Popálenie morským ježkom v Chorvátsku stojí 70 až 120 Eur. Taká angína a lieky s ňou spojené Vás vyjdu v Grécku či Španielsku 90 až 160 Eur. Alebo cena ošetrenia zubov sa pohybuje od 250 až 500 Eur.
– akonáhle ležíte v nemocnici, výrazne sa Váš pobyt predraží. Črevná chrípka spojená s dvojdňovým pobytom v nemocnici stojí zhruba 1200 Eur.
– n
áklady na repatriáciu telesných pozostatkov z Európy a zo Stredomoria sa pohybujú od 2500 do 6000 Eur.

Krátkodobé cestovné poistenie si môžete zakúpiť vždy pred odjazdom, stojí v priemere 20 Eur za 10 – 14 dnový pobyt. Druhá možnosť – ročné cestovné poistenie – je oveľa praktickejšia a aj cenovo výhodnejšia. Ročné cestovné poistenie sa vzťahuje na celý svet bez obmedzení. Oveľa doležitejšie však je, že za takéto poistenie zaplatíte od 19 Eur/rok čo je v prepočte neporovnateľne lacnejšie ako krátkodobé poistenie na 10 či 14 dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *