Ako začať podnikať a otvoriť si E-shop/príbeh jedného z vás?

Rozmýšľate nad podnikaním? Veľa podnikateľov vyskúša množstvo nápadov a nie každý sa vždy uchytí. Potom záleží či sa postaví, opráši a ide ďalej za svojim snom alebo to vzdá a načne hľadať výhovorky – “dnes je zlá doba, ľudia nemajú peniaze”, atď.

Toto je príbeh Petra ktorý s kamarátom začína podnikať a otvoril si s E-shop

Poznáte to, takmer každodenná rutina, ísť ráno do roboty, byť tam od rána do večera, keď niečo chceš, nič sa nedá lebo toto a hento, hluché hodiny pri ktorých čakáš na zákazníka, rôzne myšlienky o živote, depresie, pocit vyhorenia.

V tých myšlienkach som mal veľa rôznych nápadov, niektoré som aj vyskúšal, ale nedopadli zrovna tak ako som chcel.

Jedného dňa sa mi vnukla myšlienka založiť si e-shop. Ale aký a akým spôsobom sa k nemu dostať? Jedine čo som mal, bol môj čas, zopár eur, dispozícií jeden starý domček, v ktorom by eventuálne mohol byť sklad a víziou ako by to mohlo fungovať.

Keďže som už jednu firmu zakladal, konkrétne pobočku zahraničnej firmy ( bohužiaľ bolo to tesne pred koronou, a dodávateľ aj tak nedostal európsky certifikát) Vedel som do čoho zhruba idem.

Pozeral som rôzne inzeráty a weby na predaj. Buď boli veľmi drahé, alebo nie v takom obore o ktorom som bol presvedčený, že ma bude baviť. Odmalička som chcel mať obchodík s chovateľskými potrebami.

Našiel som v celkom prijatelnej cene krabicove riešenie, bolo pripravené buď na hračky, alebo na chovateľské potreby. 

Pani ma veľmi presviedčala na hračky, mňa stále lákali tie chovateľské potreby.Aj som na hračky skúsil niekoho nájsť, kto by do toho išiel so mňou, ale na poslednú chvíľu to padlo.

Už som tomu nedával moc nádej, potom ma napadol spolužiak z vysokej školy, keď sme ešte spolu študovali špeciálne chovateľstvo.

Slovo dalo slovo a e-shopik bol náš. Začiatky sú veľmi ťažké, celé noci strávené nahadzovaním produktov a cez deň vybavovaním dodávateľov a množstvo stretnutí s obchodnými zástupcami. Samozrejme názory ľudí na rôzne produkty na fórach, administratíva a rôzne iné veci.Postupne prišla aj prvá, druhá objednavka. Sme radi, že si e-shopík momentálne vie zarobiť aspoň na vlastnú réžiu.

V našom pláne, je pokračovať ďalej, treba nám spraviť poriadne seo, marketing a neskôr sa prihlásiť na porovnávače, čo odhadujeme ešte na zhruba rok tvrdej roboty.

Dúfame však, že raz sa nám podarí ho rozbehnúť tak, aby sme už nemuseli mať žiadne myšlienky o živote pri hluchých hodinách v bežnej práci 

To najdôležitejšie v podnikaní je rozhodnutie – idem do toho. Vystrčiť sa z priemeru a začať pracovať na niečo čo bude len vaše. 

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem ľuďom plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto aby sme poukazovali na dobré ale aj zlé zo sveta financií.

Články autora

  • Ak ťa bavia financie, máš v sebe správny morálny kompas a nechceš byť zväzovaný pravidlami veľkých spoločností si na správnom mieste. Napíš a zisti možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *