Kúpa nehnuteľnosti v zahraničí

Pri dnešnom vývoji na politickej scéne sa ma viacerí klienti pýtajú ako sa dá zrealizovať kúpa nehnuteľnosti v zahraničí smerom západne od nás. (Otázku na kúpu nehnuteľnosti na východe som ešte nikdy nedostal.).

Ak ide o financovanie prostredníctvom úveru/hypotéky sú 2 možnosti. Riešiť hypotéku v krajine kde chcete kupovať nehnuteľnosť alebo u nás.

Dom v oblasti Milána alebo apartmán v Toskánsku kde máte pamiatky na každom kroku môže stáť ako nehnuteľnosť na Slovensku. Stačí len pohľadať po Talianskych serveroch s inzerciou.

Aké teda máme možnosti financovania cez Slovenskú hypotéku? Účel – kúpa nehnuteľnosti v zahraničí vám nezoberie asi žiadna z bank. Je dobré ísť skôr tou bezúčelovou časťou. Podstatné je to, že musíte založiť nehnuteľnosť na Slovensku. Do 70% z LTV je možné pri založení slovenskej nehnuteľnosti získať bezúčelový úver s úrokovou sadzbou a splatnosťou ako pri účelovom.

Príklad: Mám byt v hodnote 200 000 Eur, 70% = 140 000 Eur hypotekárny úver, pri úroku 4,29% so splátkou 692 Eur mesačne na 30 rokov. Byt (napr. 3izb.)v hodnote 200 000 Eur v krajskom meste viete prenajať za 700 – 900 Eur mesačne a môžete tak refundovať časť alebo celú výšku hypotéky.

V prípade ak sa aj vy zajímate o financovanie kúpy nehnuteľnosti v zahraničí Slovenskou hypotékou neváhajte napísať.

Kontaktný formulár.

Bc. Zdenko Bednár

Robím poradenstvo v oblasti financií, zabezpečujem plánovanie a financovanie bývania a iných cieľov. Viac ako 18 ročná prax v oblasti investovania, finančného plánovania a poradenstva. Mojim hlavným je aj tvorba kapitálu, ktorý postupne nahradí príjem z práce. “Finančné tipy” som vytvoril preto, aby sme poukazovali na dobré, ale aj zlé zo sveta financií.

 

Články autora

  • Ak uvažujete získať ďalšiu zručnosť a akou je práca v oblasti financií a realít, máte v sebe správny morálny kompas napíšte a zistite možnosti spolupráce. Kontaktný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *